Archiwa: Projects

Portfolio projects

02 gru 2020
+

Cloos Polska

KLIENT:

Cloos Polska

OBSZARY/ZAKRESY:

Organizacja e-kampanii, koncept kreatywny, copywriting, projekt graficzny, landing page.

CZEGO OCZEKIWAŁ KLIENT:

Kompleksowej organizacji e-kampanii produktów i usług Cloos Polska, wspierającej działania działu handlowego poprzez dotarcie do szerszej grupy odbiorców oraz promocję nowego serwisu Klienta.

EGZEKUCJA:

Dla polskiego przedstawiciela niemieckiej firmy Cloos, specjalizującej się w przemysłowym spawalnictwie, stworzyliśmy kilka e-kampanii promujących wybrane produkty firmy, m.in. roboty spawalnicze i lasery znakujące. Od podstaw stworzyliśmy hasła, kluczową kreację oraz mini serwis produktu – landing page (lasery), a także opracowaliśmy pakiet reklam potrzebnych do e-kampanii produktowej dla robotyzacji spawania. Efektem były statyczne reklamy emitowane online według media planu w zadanym okresie.

 

 

 

13 mar 2019
+

Capgemini Polska

KLIENT:

Capgemini Polska

OBSZARY/ZAKRESY:

Produkcja aplikacji AR dla kampanii rekrutacyjnej, koncept kreatywny, copywriting, scenariusz i produkcja video

CZEGO OCZEKIWAŁ KLIENT:

Kreatywnej adaptacji globalnego konceptu rekrutacyjnego i włączenia narzędzia aplikacji AR do działań rekrutacyjnych.

EGZEKUCJA:

We współpracy z Capgemini Polska stworzyliśmy aplikację w najnowocześniejszej technologii, opartej na rozszerzonej rzeczywistości. Przeprowadziliśmy Klienta przez cały proces produkcji tej aplikacji, stworzyliśmy kreatywny quiz, będący jej podstawą, a także koncept kreatywny i wszystkie jego egzekucje. Dodatkowym narzędziem było video promujące kampanię w internecie.

 

Efekt? W przestrzeni miejskiej dużych polskich miast – Wrocławia, Poznania, Krakowa, Katowic i Opola – pojawiły się nasze reklamy outdoorowe i billboardy z markerem, potrzebnym do wejścia w rzeczywistość AR. Każdy, kto pobierze aplikację „Capgemini Love&Ace”  i uruchomi marker (znajdziesz go również tutaj), w widocznej przed sobą reklamie Capgemini zobaczy wirtualne grafiki oraz quiz, dzięki któremu dowie się, czy pasuje do zespołu Capgemini.  To pierwsza w Polsce kampania rekrutacyjna oparta na rozszerzonej rzeczywistości.

28 sty 2019
+

Appetita

KLIENT:

Appetita

OBSZARY/ZAKRESY:

Strategia, koncept kreatywny, KV, POS, social media, Internet, copywriting

CZEGO OCZEKIWAŁ KLIENT:

Nowe pozycjonowanie i strategia komunikowania marki.

EGZEKUCJA:

Głównym celem naszej strategii było stworzenie wyróżnika dla marki Appetita. Koncept oparliśmy na idei połączenia gotowania i przyprawiania ze stylem, który związany jest z kuchnią. Ambasadorem marki została Ewa Wachowicz – osobowość medialna, ikona stylu i autorytet dla wielu Polek. Strategię komunikowania oparliśmy na mediach DIGITAL. Tak powstał portal Smak i Styl marki Appetita, na którym zamieściliśmy poszerzony kontent – nie ograniczyliśmy się jednak tylko do listy przepisów oraz informacji o produktach, ale stworzyliśmy także serię kategorii tematycznych związanych ze stylem i jedzeniem oraz zaprezentowaliśmy triki przydatne w każdej kuchni. Powstał także fanpage na Facebooku „Appetita. Smak i Styl” poszerzający zakres komunikacji marki.

09 sie 2018
+

Fundacja „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”

KLIENT:

Fundacja „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”

OBSZARY/ZAKRESY:

Strategia, koncept kreatywny, PR, Event, Social media, Internet

CZEGO OCZEKIWAŁ KLIENT:

Stworzenia strategii oraz przełożenia jej na platformę komunikacyjną.

EGZEKUCJA:

Stworzyliśmy kampanię skierowaną na pozyskanie 1% dla Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. W dzisiejszym świecie wielu ludzi jest przekonanych, że życie z nadmiarem bodźców to koszmar. Nie wiedzą, że równie koszmarnym stanem jest brak bodźców. To był insight, na którym oparliśmy kampanię 1% dla hospicjum, a także stworzyliśmy platformę komunikacyjną „Wypełnij mój świat kolorami”. Odkrywając DNA fundacji, udało nam się wspólne z nią zaprojektować proces komunikacyjny na kilka lat, a nie tylko na okres kampanii 1%. Wskazaliśmy na główną potrzebę podopiecznych hospicjum – potrzebę obcowania ze światem i potrzebę pozytywnych bodźców, które czynią ich życie lepszym, bardziej komfortowym.

Koncept zrealizowaliśmy na poziomie filmu reklamowego emitowanego na YT, FB oraz w kinach; stał się także głównym wątkiem komunikacji w social mediach; e-mail marketingu; reklamie banerowej. Szczególnie efektywnie przełożył się na działania PR oraz event.

Zobacz film, który nakręciliśmy w ramach projektowania kampanii Wypełnij mój świat kolorami.

13 lip 2018
+

Capgemini

KLIENT:

Capgemini

OBSZARY/ZAKRESY:

Koncept kreatywny, slogan, projekt graficzny KV

CZEGO OCZEKIWAŁ KLIENT:

Stworzenia głównego sloganu oraz KV na potrzeby działań employer brandingowych i takiego pozycjonowania marki pracodawcy, które wyróżni ją na tle konkurencji.

EGZEKUCJA:

Aby wykonać zadanie musieliśmy się zmierzyć z dwoma problemami:

1) Capgemini, jako pracodawca, funkcjonuje na bardzo konkurencyjnym rynku IT

2) Capgemini to organizacja, która poszukuje specjalistów do wielu działów, a nie tylko programistów.

Szukaliśmy więc rozwiązania nie w usłudze, którą ta firma oferuje, ale w jej kulturze organizacyjnej i DNA tej marki. Stworzyliśmy hasło: Open for open minds, które następnie zostało przełożone na język wizualny w postaci key visuala. Nasze projekty stały się matrycą dla wszystkich materiałów rekrutacyjnych marki Capgemini dla wszystkich działów, na ich podstawie są tworzone ogłoszenia rekrutacyjne, katalogi, ulotki, strony internetowe, materiały w social mediach oraz kampanie wizerunkowe.

20 kw. 2017
+

Goplana

KLIENT:

Colian Sp. z o.o.

OBSZARY/ZAKRESY:

Koncept kreatywny, projekt graficzny opakowania, grafika materiałów POS oraz display.

CZEGO OCZEKIWAŁ KLIENT:

Stworzenia atrakcyjnej grafiki opakowania czekoladek wielkanocnych.

EGZEKUCJA:

Goplana to legendarny smak. Już od ponad stu lat towarzyszy kolejnym pokoleniom Polaków, osładzając rodzinne chwile. To marka tradycyjna i rodzinna, dlatego okres Świąt Wielkanocnych  jest dla niej szczególnie ważnym. Tym bardziej nas cieszy, że to nasza agencja została wybrała do wsparcia sprzedaży produktów z portfolio tej marki  w okresie wielkanocnym.

Zaprojektowaliśmy kompleksową komunikację marki Goplana w sklepach. Stworzyliśmy materiały POS oraz inne narzędzia przekładające się na wzrost wolumenu sprzedaży.

 

20 kw. 2017
+

Polifarb

KLIENT:

Polifarb SA

OBSZARY/ZAKRESY:

Koncept kreatywny, projekt graficzny opakowania, copywriting, serwis internetowy, materiały POS.

CZEGO OCZEKIWAŁ KLIENT:

Stworzenia pełnego brandingu nowego produktu – farby do wnętrz.

EGZEKUCJA:

Polifarb Kalisz to już prawie instytucja na polskim rynku wyrobów farbiarskich. Od prawie stu lat produkuje tradycyjne farby najwyższej jakości. Marka była pozycjonowana i rozpoznawalna jako tradycyjna.

Portfolio jej produktów zostało rozszerzone o nową innowacyjną farbę CIQ (czyt: si-aj-kju)  z mikrosferami, które odbijają promienie słoneczne. Markę tej farby stworzyliśmy od podstaw: daliśmy jej nazwę, KV, pozycjonowanie, stworzyliśmy dla niej opakowanie i materiały promocyjne. A następie zaprojektowaliśmy kampanię wprowadzającą ją na rynek.

 

 

 

05 kw. 2016
+

Grupa Muszkieterów

KLIENT:

Grupa Muszkieterów (Intermarche/Bricomarche)

OBSZARY/ZAKRESY:

Koncepty kreatywne, social media, outdoor, dedykowane aplikacje, CSR

CZEGO OCZEKIWAŁ KLIENT:

Stworzenia platformy komunikacyjnej dla działań CSR grupy Muszkieterów.

EGZEKUCJA:

Dlaczego Gotham potrzebuje Batmana? Ponieważ mieszkańców tego miasta nie łączy żadna więź, są tylko masą jednostek. Gdy ludzie nie wspierają się nawzajem, wtedy potrzebują Superbohaterów. Jednak gdy zaczynają być razem, a empatia wygrywa z apatią, wtedy Superbohaterowie przestają być potrzebni.

I tak powstała Big Idea: Wysyłamy Superbohaterów na urlop…

… a przy okazji rekrutujemy ich do pomocy przy działaniach CSR Grupy Muszkieterów. Kreujemy i tworzymy Key Visuale dla ogólnopolskich akcji, takich jak, Zbieramy Krew Dla Polski czy Muszkieterowie dla Polek, a naszych Superbohaterów mianujemy ambasadorami tych przedsięwzięć.

04 kw. 2016
+

Capgemini – Software Solutions Center

KLIENT:

Capgemini – Software Solutions Center

OBSZARY/ZAKRESY:

Koncepty kreatywne, social media, outdoor, landing page, kampanie e-marketingowe, public relations

CZEGO OCZEKIWAŁ KLIENT:

Wsparcia kampanii rekrutacyjnej Capgemini – Software Solutions Center.

EGZEKUCJA:

Zaprojektowaliśmy kampanię employer brandingową łaczącą kompleksowe działania e-marketingowe, outdoorowe i wizerunkowe, w tym również PR tradycyjny i internetowy.

Stworzyliśmy zarówno billboardy, jak i kreacje  do kompleksowej kampanii internetowej – banerów, landing page’a i social mediów. Działania komunikacyjne były prowadzone również w wyszukiwarkach: zaprojektowaliśmy efektywną kampanię adwordsową, trafnie dobierając kluczowe słowa.