Ambasada Korei

KLIENT:

Ambasada Korei, Konsulat Honorowy Republiki Korei we Wrocławiu

OBSZARY/ZAKRESY:

Event B2B, organizacja imprezy muzycznej

CZEGO OCZEKIWAŁ KLIENT:

Zorganizowania imprezy, która zintegruje środowisko  Koreańczyków mieszkających i pracujących  na Dolnym Śląsku oraz wskaże na Konsulat jako instytucję wpierającą to środowisko.

EGZEKUCJA:

Zorganizowaliśmy Korean Music Night – koncert młodych zespołów koreańskich, którzy w swojej twórczości łączą inspirację tradycją Azji z nowoczesnym brzmieniem. Na scenie wystąpiły:

Geomungo Factory. Nazwa zespołu Geomungo Factory to kombinacja słów, w której Geomungo oznacza tysiącletnią koreańską cytrę a Factory, czyli fabryka, przywodzi na myśl obrazy z taśmy produkcyjnej. Geomungo jest wielowiekowym, zakazanym w Korei Północnej, dworskim instrumentem, a zespół Geomungo Factory – odkrywa na nowo jego brzmienie. Swoją pasją i miłością do tradycyjnej muzyki koreańskiej chcą zarazić cały świat.

Baraji. Ich unikalny styl polega na kreowaniu mistycznych występów inspirowanych koreańską kulturą szamanistyczną. By go osiągnąć, ośmiu muzyków używa tradycyjnych instrumentów, śpiewu, tańca i kostiumów. Niezwykłe brzmienie zespołu wywodzi się z Jindo Ssitgim Gut– tradycyjnego koreańskiego obrządku szamanistycznego, polegającego na oczyszczeniu duszy zmarłego poprzez śpiewy i tańce

Noreum Machi. Perkusyjny zespół Noreum Machi to jeden z najoryginalniejszych przedstawicieli koreańskiej nowej fali. Ich występy cechują się niezwykłymi perkusyjnymi dialogami, szamańskimi pieśniami i akrobatycznym tańcem. Repertuar grupy opiera się na tradycyjnych koreańskich melodiach, które reinterpretują i dostosowują do współczesnej publiczności jednak z zachowaniem ich autentyczności i naturalnej konstrukcji.

Kategorie
Eventy