HELICAL

KLIENT:

Helical Poland. Centrum Handlowe Europa Centralna

OBSZARY/ZAKRESY:

Strategia komunikacji, PR, Media Relations, event, CSR

CZEGO OCZEKIWAŁ KLIENT:

Poinformować klientów o otwarciu nowego sklepu sportowego

NASZA STRATEGIA:

Stworzenie kampanii społecznej, która zachęci ludzi do zdrowego i aktywnego trybu życia

EGZEKUCJA:

Otwarcie nowego sklepu sportowego nie jest tematem nośnym medialnie. Jak więc sprawić, by media zaczęły o tym mówić, a ludzie zechcieli poświecić weekend, by uczestniczyć w otwarciu sklepu?  To proste. Wystarczy zamienić promocję sklepu sportowego na promocję sportu.

A zrobiliśmy to TAK. Dla sportu. Kampanią społeczną.

Polskie dzieciaki coraz częściej chorują na otyłość i nadwagę. Jej najczęstszą przyczyną jest brak aktywności fizycznej. Osiedlowe boiska pustoszeją, bo dzieciaki wolą grać w FIFĘ, niż kopać piłkę z kolegami. Postanowiliśmy to zmienić.

Kampania „TAK dla sportu” trwała trzy tygodnie i była skierowana do dzieci, młodzieży i dorosłych, no, czyli do wszystkich. Składała się z następujących elementów:

Grube ryby sportu mówią, jak być szczupłym

Zaprosiliśmy znanych sportowców (m.in. Nastule i Burnejko) którzy podczas warsztatów dla dzieci opowiadali, jak to jest być sławnym sportowcem i co trzeba zrobić, by nim zostać.

Dookoła sportu

Pokaz najróżniejszych dyscyplin sportowych, podczas których, pod okiem profesjonalnego instruktora, dzieciaki mogły sprawdzić, co daje im najwięcej radości.

Trenerzy diety

We współpracy z dietetykami i Akademią Wychowania Fizycznego przygotowaliśmy punkty konsultacji, gdzie można było zrobić pomiar BMI oraz dobrać dietę dopasowaną do siebie.

Dzieciaki puszczane w eter

Powstało miasteczko dziennikarskie dla dzieci. Tam ciekawskie dzieciaki pod czujnym okiem nieco starszych redaktorów radiowych mogły przeprowadzać wywiady ze sportowcami oraz nagrać przesłanie do innych dzieciaków, by uprawiały sport, które za pośrednictwem Radia Katowice zostały puszczone w eter.

Coach onlinowy

Na stronach portalu Wirtualna Polska pojawiały się artykuły dietetyków i ekspertów z dziedziny zdrowia sygnowane logiem akcji.

Efekty

Publikacje dotyczące kampanii „TAK dla sportu” ukazały się w mediach lokalnych, a nawet na portalu TVN24. A dodatkowo nasz projekt został uznany za najlepsza kampanię CSR 2014 roku przez Polską Radę Centrów Handlowych.