Znamienny pokój 202

26 września 2016

W tym roku nasz gospodarz, czyli Polskie Radio Wrocław obchodzi 70-lecie swojego istnienia i z tej okazji zebrało się przy Karkonoskiej sporo osób, które w 70-letniej działalności radia brały czynny, a nawet historyczny udział. Radio koncertowało, transmitowało, przepytywało wczorajsze i dzisiejsze gwiazdy, tłumaczyło słuchaczom skąd się wzięło i jak się rozwijało.

Dla nas w zespole agencyjnym szczególnie ważny okazał się moment odsłonięcia pamiątkowej tablicy przy jednym z naszych obecnych pokoi… 202. To pokój z niezwykłą przeszłością, bo przez szereg lat ( 1956 – 1992 ) pracowali w nim wszyscy redaktorzy i twórcy Studia 202 z kierownikiem redakcji Andrzejem Waligórskim na czele. Obok pokoju zawisła pamiątkowa tabliczka z wizerunkami Jerzego Skoczylasa, Leszka Niedzielskiego, Stanisława Szelca, Włodzimierza Plaskoty, Jana Kaczmarka no i wspomnianego Andrzeja Waligórskiego.

Będziemy o tę tabliczkę dbać, a o zdolnych wrocławskich redaktorach i redaktorkach, satyrykach, tekściarzach, kompozytorach i kabareciarzach zawsze pamiętamy. Mamy także nadzieję, że duch dowcipu, optymizmu i kreatywności, a przede wszystkim wielkiej sympatii do ludzi nie zniknie z pokoju 202 i będzie nam towarzyszył także w naszych codziennych pracach i projektach reklamowych. Jesteśmy dumni z tak pięknej historii, choćby przez pryzmat miejsca, w którym przyszło nam dziś pracować. Więcej o niej poczytacie na http://www.waligorski.art.pl/autor.php

Kategorie
Aktualności