Hipoterapia dla najmłodszych

24 lipca 2014

13 lipca w Centrum Handlowym Karolinka w Opolu odbyła się wielka licytacja na rzecz hipoterapii w leczeniu niepełnosprawnych dzieci. Agencja Preria była pomysłodawcą i współorganizatorem wydarzenia – wraz z Fundacją KONIE-DZIECIOM.

Do akcji dołączyły takie osoby, jak: Muniek Staszczyk, zespół Bracia, Kinga Preis, Andrzej Mleczko, Sambor Dudziński, Kevin Aiston, Krzysztof Hołowczyc, Tomasz Kuchar, znany rysownik Piotr Socha, Andrzej Tylkowski, Leszek Ołdak. Licytowaliśmy nie tylko unikalne przedmioty przekazane przez gwiazdy, ale także prace dzieci wykonane na warsztatach plastycznych pod okiem Lucilli Kossowskiej z Instytutu Edukacji przez Sztukę.

Cały dzień na scenie towarzyszyła nam Pani Katarzyna Dowbor – w bloku spotkań z terapeutami, mistrzami jeździectwa i rodzinami, które korzystają z hipoterapii oraz w trakcie aukcji, którą poprowadziła.

Akcja “Bliskość leczy” spotkała się z ciepłym przyjęciem mieszkańców Opola, którzy aktywnie włączyli się do aukcji licytując obok upominków gwiazd i prac dzieci również przedmioty przekazane przez najemców, m.in rower górski.

O akcji szeroko pisały również media: łącznie ukazało się 33 publikacji w Internecie, w wersji drukowanej: NTO, Teraz Opole, Gazeta Wyborcza. Zrealizowana została również godzinna audycja live w Radio Opole oraz liczne zapowiedzi akcji na antenie Radia Opole i Radia Doxa. TVP Opole wyemitowała spoty na temat akcji oraz przygotowała relację z wydarzenia w KURIERZE OPOLSKIM.

AUKCJA CHARYTATYWNA W LICZBACH
• 25 przedmiotów aukcji
• 40 licytujących
• prawie 4000 zł zebranych środków

Serdecznie dziękujemy wszystkim Partnerom i Darczyńcom zaangażowanym w akcję!

Kategorie
Nasze realizacje