Lubisz pomagać?

9 lipca 2014

Unikalne przedmioty z osobistymi dedykacjami polskich celebrytów zlicytujemy podczas wielkiej akcji charytatywnejna rzecz hipoterapii, która odbędzie się już 13 lipca br. w centrum handlowym Karolinka w Opolu.

Aukcję, podczas której będzie można wylicytować przedmioty przekazane m.in. przez  Kingę Preis, Andrzeja Mleczkę, czy Muńka Staszczyka poprowadzi Katarzyna Dowbor. Wydarzenie objął patronatem Prezydent Opola.

Wspólna inicjatywa Agencji Preria, CH Karolinka, Fundacji Na Rzecz Rozwoju Hipoterapii KONIE DZIECIOM ma na celu upowszechnienie leczenia i rehabilitacji niepełnosprawnych dzieci hipoterapią. Każdy, kto 13 lipca w godzinach 12:00-18:00 przyjdzie do Centrum Handlowego Karolinka, będzie mógł kupić niepowtarzalny przedmiot przekazany przez polskie gwiazdy.
Całkowity dochód z aukcji zostanie przeznaczony na wsparcie rozwoju hipoterapii.

Podczas aukcji, którą poprowadzi Katarzyna Dowbor, znana prezenterka telewizyjna i zarazem wielka miłośniczka koni, będzie można nabyć m.in.: płytę z osobistą dedykacją Kingi Preis, książkę z płytami i pozdrowieniami od Muńka Staszczyka, 1000 rysunków w albumie z dedykacją od Andrzeja Mleczki, książki do nauki j. angielskiego z dedykacją Kevina Aistona czy niepowtarzalne obrazy przekazane przez znanych rysowników – Piotra Sochę, Leszka Ołdaka, Andrzeja Tylkowskiego i Jerzego Kamińskiego. Akcję objęła patronatem europoseł Danuta Jazłowiecka, która przekazała na aukcję skórzaną aktówkę i zestaw piśmienniczy. Dla fanów motoryzacji wielką gratką będzie koło z felgą przekazane przez kierowcę rajdowego Tomasza Kuchara. Do akcji włączył się także Krzysztof Hołowczyc, przekazując książkę z autografem.

Akcję wpierają opolskie instytucje kulturalne – Narodowe Centrum Polskiej Piosenki przygotowało zestawy płyt z autografami Sylwii Grzeszczak, Zakopower i Margaret, a Opolskie Lamy przekazały niezbędnik kinomana z gadżetami sygnowanymi przez sławy kina. Podczas aukcji będzie można kupić także rower, namiot, zestaw markowych toreb, kosmetyki czy biżuterię – a wszystko to dzięki ofiarności sklepów takich jak Decathlon, Deichmann, Douglas czy Briju.

W programie towarzyszącym aukcji wezmą udział specjaliści zajmujący się hipoterapią, a o swoich doświadczeniach opowiadać będą dzieci
i rodzice korzystający na co dzień z zajęć organizowanych przez Fundację KONIE DZIECIOM. Katarzyna Dowbor przeprowadzi także rozmowy z mistrzami Polski w skokach czy ujeżdżaniu koni. W programie przewidziano również ogólnodostępne warsztaty plastyczne dla dzieci, które odbędą się 13 lipca w godz. 12.00 – 16.00. Warsztaty poprowadzi znana w Opolu artystka – Lucilla Kossowska (Instytutu Edukacji przez Sztukę). Wykonane przez dzieci prace również będą licytowane podczas aukcji.

Licytacja przedmiotów przekazanych na aukcję rozpocznie się o godzinie 16.00. Prezentacja przedmiotów aukcyjnych dostępna jest w galerii zdjęć na profilu Facebook CH Karolinka.

Agencja Preria jest pomysłodawcą oraz współorganizatorem (wraz z Fundacją KONIE DZIECIOM) akcji.

Kategorie
Nasze realizacje