Organizujemy konkurs na maskotkę!

17 grudnia 2013

X Światowe Igrzyska Sportowe – The World Games 2017 Wrocław to ponad 30 dyscyplin, około 4000 zawodników i setki dziennikarzy z całego świata! Wraz z Wrocławskim Komitetem Organizacyjnym The World Games 2017 Wrocław ogłosiliśmy prestiżowy konkurs na maskotkę igrzysk. Inauguracja konkursu miała ciekawą formę konferencji prasowej połączonej z warsztatami plastycznymi dla dzieci.

W Muzeum Współczesnym spotkali się organizatorzy konkursu – Wiceprezydent Miasta Wrocławia Wojciech Adamski,przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Piotr Przygoński, ambasadorzy konkursu – Piotr Socha – znany rysownik orazAdam Ptak – szef Firmy Semafor, a także zainteresowani uczestnicy zabawy – dzieci z wrocławskiego Gimnazjum nr 14.

Wiceprezydent wręczył znanemu artyście Piotrowi Socha i dzieciom mega-kredki, które stały się wizualnym symbolem uroczystego otwarcia konkursu. Piotr Socha w krótkim szkoleniu przekazał uczestnikom podstawowe zasady dobrego rysunku, które chwilę później pogłębiła pani prof. Anna Kramm z wrocławskiej ASP w ramach warsztatów dla dzieci. Obecność Adama Ptaka, na co dzień wiceszefa studia Semafor, była okazją do pokazania uczestnikom konkursu metody na animowane ożywienie projektów graficznych maskotek.

Nad przebiegiem konkursu czuwać będą nie tylko organizatorzy, ale również jego ambasadorzy. Pierwszy z nich, Piotr Socha, to znany i ceniony ilustrator, grafik i projektant książek oraz gier planszowych. Rysował między innymi dla Gazety Wyborczej, Dużego Formatu, Polityki, Newsweeka, Przekroju Wysokich Obcasów i wielu innych tytułów prasowych. Drugim został Adam Ptak, wiceprezes Studia Semafor, animator, producent filmowy, który na co dzień zajmuje się ożywianiem figur rysunkowych. Wreszcie trzecim ambasadorem konkursu jest Maja Włoszczowska, wicemistrzyni olimpijska z Pekinu, wielokrotna wicemistrzyni i mistrzyni Europy, wybitna zawodniczka kolarstwa górskiego i jedna z najciekawszych osobowości sportowych na Dolnym Śląsku.

Maskotka jest ważnym elementem promocji imprezy sportowej. Zawody The World Games transmitowane są przez wszystkie liczące się, krajowe i zagraniczne stacje radiowe i telewizyjne. We Wrocławiu pojawi się ponad pół milion kibiców sportowych, a przed telewizorami na całym świecie nasze miasto i igrzyska obejrzą kolejne miliony widzów. Jak podkreśla Piotr Przygoński odpowiedzialny za organizację
X Światowych Igrzysk Sportowych we Wrocławiu, wyjątkowość wrocławskiej maskotki polegać będzie również na tym, że twórcami projektu będą dzieci i młodzież.

Uczniowie, którzy ukończyli 9 rok życia i nie mają więcej niż 19 lat, pozostając uczniami szkół średnich, mogą wziąć udział w konkursie i stać się twórcami maskotki The World Games 2017 Wrocław, o ile stworzą zespoły konkursowe, liczące od 2 do 10 osób. Prace konkursowe – wykonane w dowolnej technice na papierze lub w formie pliku graficznego, mogą być nadsyłane w terminie od 12 grudnia br. Do 23 maja 2014 roku. Można to zrobić za pośrednictwem strony http://www.wroclaw.pl/the-world-games-2017 lub pocztą na adres Organizatora: Rynek 13, 50-101 Wrocław. Szczegółowy regulamin konkursu, karta zgłoszeniowa oraz niezbędne oświadczenia (wersje do druku) dostępne są na http://www.wroclaw.pl/the-world-games-2017.

W konkursie przewidziano atrakcyjne nagrody. Zespoły będące autorami trzech najlepszych prac wyłonionych w drodze głosowania internautów, zostaną nagrodzone wyjątkowymi pakietami sportowo-turystycznymi. Nadsyłane prace, które znajdą uznanie Komisji oraz ambasadorów, będą sukcesywnie upubliczniane w elektronicznej galerii prac na stronach miejskiego portalu www.wroclaw.pl.

Kategorie
Aktualności