Nowa akcja społeczna

30 sierpnia 2013

W ostatni weekend wakacji CH Europa Centralna zaprasza rodziców z dziećmi do wzięcia udziału w akcji społecznej pod nazwą „Zdrowa Stópka”.

Pierwsze lata życia stawiają przed dziećmi wiele trudnych zadań. Jednym z takich wyczynów jest nauczenie się chodzenia. Aby dziecko rozwijało się prawidłowo rodzice muszą już od najmłodszych lat nadzorować technikę, którą malec wypracowuje ucząc się chodzić, czyli ustawienie stóp i nóżek itp. W najbliższy weekend 31.08 i 01.09 specjaliści podpowiedzą rodzicom, na co zwracać uwagę, jak zadbać
o właściwy rozwój stóp i postawy u dziecka, a także jakie profilaktyczne ćwiczenia może ono wykonywać.

O prawidłowym wykształceniu się stopy decydują pierwsze lata życia. Najczęściej występującymi wadami postawy u dzieci są m.in.: koślawość stóp, koślawość kolan, płaskostopie podłużne, szpotawość stóp i kolan. Jeśli zbyt późno zauważy się wady, leczenie będzie trudne, długotrwałe, a nierzadko niezbędna stanie się operacja. Akcja „Zdrowa stópka” ma na celu uświadomienie rodzicom, że mogą przyczynić się do prawidłowego rozwoju, wybierając odpowiednie buty i dbając o aktywność ruchową dziecka. W czasie akcji specjaliści
i eksperci pomogą dobrać właściwe obuwie dla najmłodszych i podpowiedzą jak właściwie dbać o prawidłowy rozwój stóp u dziecka.
W specjalnie zaaranżowanym punkcie konsultacyjnym będzie można porozmawiać z fizjoterapeutą oraz ortopedą i uzyskać indywidualną poradę dla swojej pociechy.

Dla najmłodszych przygotowane są bloki zajęć ruchowych z gimnastyką korekcyjną. To doskonała forma zabawy dla dzieci a jednocześnie profilaktyka. Właściwe ćwiczenia pozwalają także na skorygowanie już istniejących wad. Ponadto w programie zaplanowane zostały zabawy plastyczne, m.in. malowania stopami. Animacje uzupełnią konkursy prowadzone przez fizjoterapeutę.

Specjalną niespodzianką będzie Mini Disco dla dzieci.  W sobotę i w niedzielę o 17.00 odbędą się zajęcia muzyczne. Zwiedzimy tanecznym krokiem pięć krajów Europy w towarzystwie zabawnych animatorów. Zapraszamy!

Kategorie
Nasze realizacje