Spotkanie z Mistrzami

20 lipca 2013

Prezentacja rozmaitych dyscyplin sportowych połączona z warsztatami i treningami pod okiem gwiazd sportu, a także porady, konsultacje i zajęcia edukacyjne wypełniły program akcji sportowej organizowanej w CH Europa Centralna. Weekend 29-30 czerwca oraz 6-7 lipca upłynęły pod hasłem aktywizacji sportowej i promocji zdrowego stylu życia.

W sobotę 29 czerwca tematem przewodnim był taniec i fitness. Dzieci mogły wziąć udział w zajęciach młodzieżowych zespołów tanecznych przygotowanych w formie zabawy i rozrywki. Wszystkie Panie mogły sprawdzić się w kilku dyscyplinach fitness i pod okiem profesjonalnych instruktorek dopasować rodzaj aktywności fizycznej do indywidualnych predyspozycji i możliwości. Dla Panów interesujący był pokaz Capoeiry, sztuki walki charakteryzującej się rytmicznymi i akrobatycznymi ruchami oraz cały blok tematyczny poświęcony wschodnim sztukom walki. Odbyły się pokazy szermierki japońskiej i karate.

W niedzielę 30 czerwca upłynęła pod znakiem rywalizacji dwóch kontra czterech kółek przy udziale Tomasza Kuchara, kierowcy rajdowego i Krystiana Herby, Mistrza Polski w trialu rowerowym. Sportowcy opowiedzieli jak wyglądają ich treningi i dieta, a także zdradzili przepis na sportowe sukcesy. Pod okiem Tomasza Kuchara odbęły się treningi, a następnie eliminacje na symulatorach jazdy. Najlepsi zmierzyli się w finalnym wyścigu z kierowcą rajdowym.

Natomiast Krystian Herba to człowiek, który skacząc rowerem po schodach zdobywa najwyższe budynki na świecie i do niego w tej konkurencji należy ustanowiony w Dubaju Rekord Guinnessa. Podczas pokazu mistrz pokazał zupełnie inne oblicze dwóch kółek,
a następnie poprowadził zajęcia z udziałem publiczności.

W sobotę 6 lipca do Europy Centralnej zawitał Krzysztof Golonka, mistrzem świata w trikach piłkarskich. Oprócz widowiskowych pokazów, dzieci mogły nauczyć się kilku nowych zabaw z piłką nożną, by móc później zaskakiwać kolegów na podwórku. Dla dorosłych został przygotowany specjalny program Tai Chi – chińskiej sztuki walki.

7 lipca odbyło się długo oczekiwane starcie sportowych tytanów. W Europie Centralnej pojawił się Robert Burneika, znany także jako Hardkorowy Koksu – kulturysta, mieszkający na stałe w Las Vegas oraz Paweł Nastula, polski judoka, mistrz olimpijski, dwukrotny mistrz świata, trzykrotny mistrz Europy. Dzięki warsztatom prowadzonym przez mistrzów uczestnicy dowiedzieli się, jak to jest być prawdziwym siłaczem. Wybraliśmy też posiadacza „Bicepsu siłacza” oraz wyłoniliśmy zwycięską drużynę w przeciąganiu liny między małymi judokami
z Sekcji Judo Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach i podopiecznymi Domu Dziecka nr 2 w Gliwicach.

Relacje z eventów na bieżąco wrzucaliśmy na FB Europy Centralnej. Zapraszamy również tam do obejrzenia galerii z wydarzeń!

Kategorie
Nasze realizacje