Kampania społeczna TAK dla sportu

15 czerwca 2013

Aktywizacja sportowa i tym samym walka z nadwagą u dzieci jest najważniejszym celem kampanii społecznej „TAK dla Sportu – twórczo-aktywnie-kolorowo”, którą organizujemy z CH Europa Centralna. Kampania startuje od 17 czerwca, a punktem kulminacyjnym będą zajęcia edukacyjne z udziałem gwiazd sportu w dniach 29-30 czerwca i 6-7 lipca 2013 r.

Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie – wynika z najnowszego raportu organizacji UNICEF. Okazuje się, że w Polsce liczba dzieci
z nadwagą podwoiła się w ciągu dekady.

„Pomysł na kampanię powstał w związku z alarmującymi sygnałami świadczącymi o dramatycznym przyroście liczby dzieci i młodzieży cierpiących na otyłość w Polsce. Jako przedstawiciel sektora przedsiębiorczości w dobrze rozumianym poczuciu społecznej odpowiedzialności biznesu staramy się angażować w działania służące rozwiązywaniu istotnych wyzwań społecznych” – mówi Monika Magner, dyrektor CH Europa Centralna.

Kampania społeczna TAK dla SPORTU – Twórczo, Aktywnie i Kolorowo” to próba włączenia się w działania na rzecz walki z problemem nadwagi i otyłości wśród dzieci i młodzieży. Głównym założeniem kampanii jest promocja aktywności sportowej oraz właściwych nawyków żywieniowych wśród przedstawicieli najmłodszego pokolenia. To chyba jedyna skuteczna i sprawdzona recepta na walkę z problemem otyłości. Zaplanowane akcje mają zachęcić dzieci i młodzież do prowadzenia zdrowszego i aktywniejszego trybu życia.

W ramach kampanii, w dniach 29-30 czerwca raz 6-7 lipca br. na terenie Centrum Handlowego Europa Centralna odbędzie się szereg akcji o charakterze edukacyjnym  i sportowym. W czasie dwóch weekendów gwiazdy sportu, m.in. Krystian Herba, Robert Burneika,Paweł Nastula, Krzysztof Golonka podczas warsztatów edukacyjnych opowiedzą dlaczego sport jest ważny w życiu i jak kształtuje naszą osobowość, psychikę i poczucie wartości.  Sportowcy porozmawiają z dziećmi na temat zdrowego żywienia i zdradzą jak wygląda dieta prawdziwego sportowca.

W panelach edukacyjnych wezmą udział także eksperci z zakresu dietetyki i rehabilitacji ruchowej.  W programie znajdą się także warsztaty sportowe, podczas których dzieci nauczą się nowych trików, gier i zabaw, by uświadomić im jak można twórczo, aktywnie i kolorowo spędzać czas bez komputera czy telewizora.  W ramach kampanii odbędą się także pokazy różnorodnych dyscyplin sportowych, prezentacje zdrowego gotowania, cykl porad żywieniowych dla dzieci i rodziców, punkty konsultacyjne. Walka z problemem nadwagi
i otyłości wśród dzieci  i młodzieży z całą pewnością jest i będzie ważnym wyzwaniem. Dlatego w ramach kampanii powstanie miasteczko dziennikarskie, z którego przekaz kampanii dotrze do możliwie największej grupy odbiorców.

Kategorie
Nasze realizacje