Prawnicy 2013 – aukcja charytatywna

27 listopada 2012

Lot helikopterem, książki podarowane przez Jerzego Stuhra i Leszka Czarneckiego, zdjęcie z autografem Justyny Steczkowskiej czy koszulka Krzysztofa Hołowczyca to tylko niektóre z cennych fantów przekazane Fundacji Między Niebem a Ziemią na potrzeby specjalnej aukcji, która odbyła się 22 listopada we Wrocławiu. Celem aukcji było wsparcie nieuleczalnie chorych dzieci przez ogólnopolskie środowiska prawnicze. Podczas aukcji zebrano około 54 tys. Złotych. Środki zostaną przekazane podopiecznym Fundacji.

To już druga edycja akcji, która w zeszłym roku zebrała ponad 30 tys. złotych. Wtedy oprócz fantów licytowano także kalendarz „Kobiety prawa” z wyjątkowymi zdjęciami polskich prawniczek. Uczestnikami tegorocznej akcji „Prawnicy 2013” byli wspólnicy i partnerzy polskich
i zagranicznych kancelarii prawnych.  Dedykowane im wydawnictwa: kalendarze oraz książka zawierająca cykl rozmów i reportaży „Prawnicy 2013 – o pasji i pomaganiu” można było kupić podczas finału akcji, który odbył się 22 listopada 2012 w Hotelu Monopol we Wrocławiu.

Wieczór uświetniła wystawa fotografii Pauli Rettinger-Wietoszko (autorki zdjęć w kalendarzu i książce) oraz występ znanego z programu X-Factor trio The Chance. Spotkanie poprowadził aktor Robert Moskwa, który także przekazał fant na aukcję – piłkę z podpisami Reprezentacji Artystów Polskich.

MIĘDZY NIEBEM A ZIEMIĄ

Fundacja została założona w marcu 2011 roku przez Sylwię Zarzycką – prawniczkę, współwłaścicielkę jednej z wrocławskich kancelarii prawnych. Bodźcem dla zaistnienia Fundacji było spotkanie z matką chorej dziewczynki, której niepełnosprawność wyniknęła z błędów popełnionych w sztuce lekarskiej. Pod opieką organizacji znajduje się obecnie kilkoro nieuleczalnie chorych dzieci, a celem jest niesienie pomocy zarówno cierpiącym podopiecznym, jak i opiekunom. Czasem jest to zakup drogiego sprzętu do rehabilitacji, innym razem finansowanie kosztownego zabiegu.

„Ostatni rok udowodnił nam jak wiele osób jest gotowych zaangażować się w pomoc potrzebującym. Mam nadzieję, że to zaangażowanie będzie się rozwijało dalej” – powiedziała Sylwia Zarzycka, Fundator i Prezes Zarządu Fundacji.

Organizacja nie tylko oferuje pomoc finansową swoim podopiecznym, ale przede wszystkim udziela prawnego wsparcia, np. w zakresie przygotowania pozwu i reprezentowania poszkodowanych w sądzie. Ważnym aspektem działalności Fundacji jest także stworzenie środowisku prawniczemu możliwości zaangażowania się w działalność społeczną. Od 2011 roku pod stałą opieką Fundacji znajduje się grupa podopiecznych. Więcej informacji o podopiecznych i o samej Fundacji znajdą Państwo na stronie www.miedzyniebemaziemia.pl.

Kategorie
Nasze realizacje